Vendég lelkészek

Cras faucibus convallis nisi dapibus placerat ligula, at venenatis nisi varius vitae...

Bővebben...

Cras faucibus convallis nisi dapibus placerat ligula, at venenatis nisi varius vitae...

Bővebben...

Cras faucibus convallis nisi dapibus placerat ligula, at venenatis nisi varius vitae...

Bővebben...

Kedves Testvérünk!

Az egészségügyi vészhelyzet miatt különösen fontossá vált, hogy az eddig megszokottaktól eltérően is elérhetővé váljunk. Ez a honlap ezt a célt szolgálja. A Veszprém - Nagytemplomi Református Egyházközség életébe nyerünk bepillantást általa. Egyházközségünk neve 2018-ban változott Veszprémi Református Egyházközségről, Veszprém - Nagytemplomi Református Egyházközségre, miután városunk legnagyobb lakótelepén egy új egyházközséget alapítottunk. A Veszprémi Református Egyházközség, ma már Veszprém - Nagytemplomi Református Egyházközség a reformáció kora óta létezik. Miután a reformáció egyházon belüli esemény volt és az akkori lelkészek, püspökök és szerzetesek hajtották végre, úgy is mondhatjuk, hogy mi a kétezer éves anyaszentegyház azon részéhez tartozunk, amely 500 évvel ezelőtt komoly változásokon, reformokon ment keresztül. Ami akkor létrejött az az ecclesia reformata veszpremiensis, azaz a veszprémi reformált egyház. Gyülekezetünk történetéről is olvashat ezen a honlapon - másutt. Egyházközségünk a koronavírus általi csapás közepette is éli az életét. Most egy kicsit másképpen, de kitartóan és folyamatosan.

Örülünk, hogy felkereste honlapunkat. Váljék épülésére annak lapozása!

Tetejére